Stavebná fakulta sa stala partnerskou fakultou v rámci úspešného projektu MiniErasmus. Organizátorom a autorom podujatia je občianske združenie Future Generation Europe, ktoré svoju pozornosť v rámci svojho pôsobenia orientuje práve na školstvo. Prostredníctvom celého radu rôznych aktivít zameraných na neformálne vzdelávanie, poradenské projekty, inovácie či rozvoj sa snažia mladých ľudí pripraviť na budúcnosť a zvyšovať ich šance na úspech.
Projekt MiniErasmus umožňuje mladým ľuďom, stredoškolákom ročníkov 1. až 4., navštíviť vybranú univerzitu či fakultu v Bratislave a počas troch dní zažiť pravú vysokoškolskú atmosféru na „nečisto“, ešte pred podaním prihlášky na konkrétnu vysokú školu.
Naša fakulta hostila v termíne 7. až 9. novembra štrnástich stredoškolákov z rôznych kútov Slovenska. V pondelok 7. novembra ráno ich na fakulte privítal pán dekan, prof. Stanislav Unčík, PhD. a pani prodekanka pre vonkajšie vzťahy, sociálnu starostlivosť o zamestnancov a sociálnu starostlivosť o študentov, doc. Ing. Katarína Gajdošová, PhD. V krátkej prezentácii o Stavebnej fakulte v podaní našej študentky Bc. Zuzany Harčarufkovej sme mladým stredoškolákom ukázali, čo zaujímavé môžu na fakulte študovať, akými modernými technológiami fakulta disponuje, aké je uplatnenie absolventov i to aký vysokoškolský život ich u nás čaká v prípade, že sa rozhodnú pre štúdium na Stavebnej fakulte.
Po oficiálnom úvode sa študentov ujali naši tútori, šiesti študenti Stavebnej fakulty, ktorí sa dobrovoľne podujali sprevádzať stredoškolských študentov programom, fakultou a prednáškami, ktoré sme pre nich vybrali. Stredoškoláci dostali možnosť spoznať nielen fakultu ako takú, z hľadiska praktického fungovania, ale aj spoznať naše priestory a prežiť u nás ozajstnú vysokoškolskú atmosféru. Ako sa hovorí „z každého rožka troška“, taký bol výber prednášok, ktoré si mohli stredoškoláci počas troch dní vypočuť – či už to bola Enviromentálna geotechnika od prof. Kopeckého, Kovové a drevené nosné prvky od doc. Árocha, Dopravné systémy v území od doc. Schlossera, Hydrológia od prof. Szolgaya, Technické zariadenie budov od doc. Strakovej, Hydraulika podzemných vôd od prof. Šoltésza, Riadiace systémy budov od prof. Petráša, Kozmická geodézia od Ing. Letka a na záver Technológia stavebných procesov od Ing. Petra, bolo si z čoho vyberať. Veríme, že čas strávený u nás na fakulte bol pre budúcich vysokoškolákov prínosom, že v rámci tohto networkingového programu mohli získať nielen cenné kontakty, ale možno i spoznať svojich budúcich spolužiakov. Vysoká škola sa predsa neštuduje len pre diplom.